2012. május 29., kedd

Hair

"Summer két dolgot szeretett az életében. A hosszú barna haját, és azt, milyen könnyen vált meg tőle úgy, hogy a legkisebb fájdalmat sem érezte." /500 nap nyár/

A film újranézése vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. Már megint belesüppedtem az elgondolkodós melankóliába (nincs más dolgom, mint ezen gondolkozni, nemdebár?), meg eleve, a tömény hétvége és a tegnapelőtti zéró alvás eredményeképpen fáradt és ingerlékeny voltam, így nehezen volt türelmem a világhoz, de annak őszintén örültem, hogy a mosolyucca crew-nak tetszett.


A mai napom meg...

Tudtam, hogy nem kéne elindulnom. Tudtam. De mégis elindultam, mert muszáj volt. Aha.
Kezdődött azzal, hogy az OTP-ben akartam befizetni a sárgacsekket. Elzavartak a postára, ahol visszadobták, hogy nincs kitöltve, kitöltöttem, addigra persze jó sokan beálltak elém, mindegy, megvolt. Utána mentem a BTK-ra az A épületbe kinyomtatni a záróvizsga tételsort... mint kiderült, negyed órával zárás után. Nyomás a D-be a másik másolóba, ahol is szembesülhettem azzal, hogy rossz fájlt tettem fel a pendrive-ra. Így nem nyomtattam semmit. Irány az Ervin, nyilván először kétszer is nem működő szekrénybe pakoltam bele, majd döbbenten konstatáltam, hogy a telefonom kijelzője szinte összefüggő fehérré változott, alig tudtam kibetűzni a pontos időt vagy az ikonokat. Ezek után bevillant az agyamba, hogy a cetlit, amire fölírtam a kiveendő könyveket, otthon hagytam, a záróvizsgás szakirodalmat meg értelemszerűen szintén nem tudtam, a nyomtatós fiaskó után. Tetszenektudni a telefonom nem okos, wap van rajta, de épp csak egy gmail megnyitását vállalja, de tejfehér kijelzővel ez sem volt opció. SIM kártya ki, be, nem segít, ez bizony eléggé elszomorított, gondoltam egy próbát a szovjet módszer is megér és ököllel ráb*sztam a telefonomra. Hát biz' megjavult. Első jó dolog, gondoltam, és a gmailt megnyitva láttam is, hogy az alk. pszicholingvisztika megadott nekem egy vizsgaidőpontot (Timár Boglárkának címezve, természetesen), június 5-ére, hiszen nyilván nem is akarok mást, mint egy vizsgát a 6-ai kortárs és 7-ei nyugatos vizsgáim elé. Na mindegy, a könyvek címei meglettek, csak a tételsor nem, amelyek alapján fel kell dolgoznom őket, mert azok egy letölthető fájlban voltak. Miután beletörődtem, hogy a mai epic könyvtárazásból bizony nem sok minden válik valóra, rezignáltan kikölcsönöztem a könyveket és elindultam kajára vadászni. Az epic levesezőre gondoltam első körben a Kálvinon, ahová is odaérve egy filctollal írt felirat fogadott az ablakon: szerdán nyitunk! Goddamnit, mondtam, ennek már a fele sem tréfa, de hát nem tehettem mást, beültem a közeli flancosan kinéző kínai gyorskajáldába. Bár ne tettem volna: az amerikai csirkét eddig még a legbénább helyen sem rontották el, de itt konkrétan úgy éreztem, hogy cukros olajba forgatott csirkét eszek. 5 falat után rosszul lettem, és bár utálok kaját otthagyni, most tényleg választanom kellett az elveim feladása és egy kiadós hascsikarás között, így az előbbit választottam. A tálcát a tároló felé menet magamra borítottam, tiszta szójaszószos tészta lett ruhám, még jó, hogy feketében voltam. Összeszedegettem a nagy csörömpöléssel elgurult evőeszközöket és fokozott elővigyázatossággal lemerészkedtem a lépcsőn és távoztam a helyiségből. Gondolkoztam még azon, hogy esetleg beülök a Prágába egy kávéra, de nem mertem - az eddigi események tudatában jelentős esély volt rá, hogy a kávémat a nyakamba öntve szervírozzák vagy mittudomén.
Úgy döntöttem, trolival megyek haza, hogy a magassarkúban már jócskán megfájdult lábamat és még mindig kavargó gyomromat kíméljem, nos nyilván beragadtunk egy akkora dugóba, hogy az egyébként 12 perces út félórás lett.
Azon már meg sem lepődtem, hogy a lift a koliban a pincébe vitt a 4. emelet helyett.


Mindemellett anya beállt az engem utáló szüleim eddig is túl hosszú sorába, így aztán meg is állapítottam, hogy ameddig MINDENNEL nem végeztem, addig én ugyan nem megyek haza. Nem akarom azt hallgatni örökké, hogy "tanulsz?" Inkább a száműzetés. Mindamellett, ez a tényállás nekem nagyon rosszul esik és bármennyire is szégyellem az előző bejegyzésem történéseit, talán ezt mégsem érdemlem meg. De anya szerint igen. Apa szerint meg eleve nem érdemlek többet némi konstruktívnak szánt morgásnál (ami nyilván a legkevésbé sem konstruktív). Hát jól van, akkor ebből gazdálkodunk.



Lady Gagában van még mit felfedezni. Ez a szám tartotta a lelket bennem egész nap.

2012. május 25., péntek

Don't Panic!

Ma hajnali negyed 4-kor egy kisebb szívinfarktus keretében konstatáltam, hogy reggel 9-kor vagy lesz vizsgám Pesten, vagy nem, és ezt nem fogom megtudni 9-ig. Továbbá azt is konstatáltam, hogy szánalmasan kevés idő maradt a nyelvelméletes beadandóm megírására, márpedig ha ma nem adom be, bukott a diploma. Neszeneked utolsó pillanat, sírva rohantam anyához, aki megsemmisítő arckifejezéssel pakolt nekem egy szendvicset és felrakott a hajnali 5:14-es vonatra.
A vonaton úgy gépeltem, mint egy sztahanovista titkárnő, majd pánikszerűen megrohamoztam a nyelvészkönyvtárt.

Reggel 9-kor megtudtam a tanártól, hogy "már miért kéne vizsgáznom", a nyelvelméletes beadandómat pedig fél 11-kor elküldtem L. tanárnőnek. Most már jó, és Nóri is örül nekem, dehát ejnye.

Így ünneplem én a törülközőnapot?!

every answer contains a new quest

Fekszem az ágyban és írom a nyelvelméletes beadandóm. Írnám, ha lenne rá bármiféle agyi kapacitásom.
Közben néha rásandítok a facebookra, és ellenállhatatlan nosztalgia fog el. Pedig nem szokásom nosztalgiázni. Mégis most nem tudok szabadulni attól a gondolattól, mennyire félgőzön működök most, ebben a nagy beadandóírásban és mindenben, amit épp csinálok, ettől a rém nagy nyomástól, ami rám nehezedik. Pedig éppenséggel élvezhetném is ezt a rém nagy nyomást, ahogy pl. az érettségit is élveztem, de nem, most itthon valahogy... annyival erősebb a múlt. Annyival nehezebb koncentrálni. És ha belebújok a múltba, mindig szégyenérzet tölt el. Itt vagyok, morcosan és meghízva sétálok föl-le a lakásban, és minden arra emlékeztet, milyen szép, vad és szabad voltam régen.

Pedig Pesten nincs így. Mert Pest a jelen és Pécs a múlt, ez nyilvánvaló. Mégis, mikor Pécsett kell beadandót írnom, százszor hajlamosabbak a gondolataim az elkalandozásra, mert annyival több lehetőségük van rá, és én nemhogy a pesti életérzést, de saját magam érzetét is elvesztem. Mintha önmagam kísértete lennék. Hirtelen olyan furcsán távolinak tűnik az, hogy nekem beadandót kell írnom és valóban létezik egy életem, ami nem pécsi és éppenséggel büszke is lehetnék rá, mert cseppet sem sivár.

De most mégis itt ülök a beadandóm előtt, a nagy nehézségek árán fenntartott akváriumom mellett, a 3 éve változatlan poszterek közt (talán a legutolsó változás az volt, amikor kihajigáltam mindent, ami a Nightquestre emlékeztetett), régi dalokat hallgatok és egészen közeli lelki rokonságot érzek egy nagy adag kutyagumival.

És ilyenkor mit nem adnék, ha újra a Babitsba járhatnék és Tamás mellett félszavakkal kritizálnánk a magyar tanagyagot!

Ha Égervölgyben bemenekülhetnék a zápor elől a menedékházba!

Megkérdezhetném az unokatesómat, tényleg gáz voltam-e a cuki copfos srác mellett a koripályán!

Nightwish-pólóban a gitárom mellett napozhatnék a buszmegállóban!

Egy kidobott trabantülésen romantikázhatnék a nagyárpádi dombok tetején!

Valami turnéhelyszínre hajtanánk épp a GFT (Gőcze-Féle Tragacs, teccenektudni) rendszámú csodajárgányban, Eluveitie-t bömböltetve és energiaitalnak hitt aforzidiákumot vedelve!

Ülnénk egy random város Tesco-jának járdáján, a nyitott kocsiajtón kifelé metál szólna, mi meg a padkán ülve zabálnánk a tarjás zsömlét!

Fűzőbe és hosszú szoknyába bújva sminkelném magam nagy műgonddal a Toxicba készülődve!

Szállingózó hóban maszív részegen szaladgálnánk a próbaterem előtt és üvöltenénk, hogy bodogújévet!

A Babits tehetségkutatóján megkapnánk az első tapsot a Nymphetamine után!

Motofesten önfeledten szaladnánk a Vág sekély vizébe!

A fiúk elképednének azon, hogyan vedelem a törkölyt!

A szétolvadófélben lévő Vienetta körül gyorsított szülinapi éneklést kapnék, mielőtt az egész a bús enyészeté lesz!

A dél-horvátországi tengerpart langyos sós illatában rónám a kempinget és nézném a fényeket a távolban!

Szandra festené a hajam!

Kisétálnék a SZIT-re és letelepednék egy szimpatikus társaságnál, mert biztos lennének kint ismerősök!

Várnám a NQ-próba végét, hogy nekiinduljunk a városnak, a Balokány felé!

Babits, a mellette fekvő lakótelep, koripálya, Megyeri tér/út, Matus, SZIT, Olympia üzletház alatti próbatermek, Mecsek, Toxic, Pokol, Égervölgy...
...és még annyi minden szépség és csúnyaság és mindenféleség, ami olyan izgalmas volt!

És mindezzel semmi probléma, mert az életemnek nincs vége és pontosan tudom, hogy az a múlt és nem kell visszasírnom.

Most mégis megteszem, két nyelvelméletes beadandó között.


2012. május 22., kedd

karma being karma

Gintli tanár úr kidobott a vizsgáról. Ennek eddig több pozitív hozadéka is volt:

- Elértem, hogy anyám kedvesen szóljon hozzám
- Adott pénzt, hogy megvegyem azt a novelláskötetet, ami miatt kidobtak
- Vettem egy zacskó epret
- Találkoztam egy rettentő aranyos pénztárosnénivel
- Összefutottam Lyonával a trolin
- Még egy éjszakát Csabával alhatok, mielőtt hazamegyek
- Holnap értelmesen felkészülve mehetek vizsgázni.


Hm, így mennek már csak ezek a dolgok. Persze ennek ellenére nehezen mondhatnám, hogy örülök, mert Noéminek és Gyereknek szentül megígértem, hogy ma hazamegyek, a L. tanárnőnek írandó beadandómmal már megint nem sikerül haladnom, ráadásul Gintli tanár úr volt az utolsók egyike, aki előtt nem akartam volna leégetni magam, és ez rettentően bántja a lelkemet, de legalább a Gondviseléstől kaptam egy comforter hug-ot.


Ez meg Poets of the Fall. Arról híres, hogy igen jó muzsikát művel, teccenektudni.

2012. május 20., vasárnap

...and all that counts is here and now

...nem is, tulajdonképpen ez nem igaz, mégis frappánsan összefoglalja az estét.

Hosszú és picsás készülődés előzte meg a visszatérést a Morrison's 2-be, se Nóri, se én nem jártunk ott évek óta, Seyda meg pláne nem. Hamar érkeztünk, mégsem elég hamar a koktélakció befejeztéig. De végül azért mégiscsak koktéloztunk. Aztán táncoltunk.

Én rettenetesen úgy éreztem magam, mint a rút kiskacsa a két hattyú között (ezért a véleményért szerintem holnap megcsapnak), de ez nem állított meg abban, hogy állati jót bulizzak, fönn álltunk a párkányon és diktáltuk az ütemet a plebs-nek =D Mikor megérkeztünk, olyan tömeg volt, hogy gyanítottam, hogy nem fog menni annyira ez a party queen-kedés, de ehhez képest... bizony feldobtuk a bulit!

Tegnap jó volt. Erről nehéz írni, mert annyira saját kis intim öröm volt a hegyekben a séta, meg a közös kis zenére főzés otthon, úgy, hogy végre csak ketten voltunk egy légtérben. de jó volt. Comme une évidence.

Fura dolgok ám ezek. A facebook ma is fun. Ezúttal egy kicsit Csaba blogjában turkáltam (ami valamiért nem kompatibilis velem, mert ha én vagyok épp a képben, akkor is csak más lányokról képes írni), és a találtak némi vigyorra késztettek (nem, azok sem rólam szóltak). A pokolra jutok érte, de megérdemlem.

2012. május 17., csütörtök

jóság :)


SZAKDOLGOZATI BÍRÁLATI LAP

Timár Bogáta: Nyelvhasználattal kapcsolatos attitűdváltozások serdülőkorban

Timár Bogáta szakdolgozatában érdekes és életközeli szociolingvisztikai témát választott: a serdülőkorú fiatalok viszonyulását vizsgálta saját nyelvhasználatukhoz. Sajnos, a fél oldalnyi bevezetőben a témamegjelölésen túl nem találni világosan megfogalmazott problémát, a hipotézisállítás pedig hiányzik a munkából.
A dolgozat szövegéből és a kérdőívekből úgy tűnik, a vizsgálat célja azt feltárni, hogy a serdülők vélekedése szerint miképpen változott saját nyelvhasználatuk a korábbiakhoz képest, illetve mi befolyásolja saját nyelvhasználatukat különböző informális kommunikációs szituációkban. A kérdésekből kivehetően a vizsgálat elsősorban a szülőkkel és a barátokkal folytatott társalgások megítélésére irányul.
A bevezető után a munka a szerző a kutatás elméleti hátterét vázolja fel: a serdülőkori önállósodás pszichológiai folyamatát és a szociolingvisztika rövid történetét. A témák azonban túl nagyok a szakdolgozat kereteihez és a rájuk szánt összesen négy oldalhoz képest, így (főleg a pszichológiai részben) meglehetősen esetlegesen kerülnek elő nevek és irányzatok. Azzal a megállapítással sem lehet teljesen egyetérteni, hogy „a kamaszkor nem tartozik a pszichológia központi témái közé” (3. oldal), hiszen ezt könyvtárnyi irodalom cáfolja. A dolgozatban felsorolt szakirodalom azonban bőséges, noha például Kis Tamás szlengkutatásait érdemes lett volna belevenni. Az irodalomkezelés elfogadható, bár nem minden hivatkozott munka szerepel az irodalomjegyzékben, és jó lett volna lapszám szerinti hivatkozásokat is látni.
Az 5. oldaltól a dolgozat a szerző saját kutatását mutatja be. Timár Bogáta három pécsi középiskolában két különböző korosztályhoz tartozó gyerekekkel végzett felmérést. A szociolingvisztikai változók közül a nem, a kor, a vallásosság, a család társadalmi státusza, szerkezete kerül elő. Hogy ezek pontosan mit befolyásolnak, nem mindig derül ki, mert a szerző csak annyit jegyez meg, hogy „nem tudhattam, igazam van-e” (6. oldal).
A vizsgálat előzménye a szerzőnek egy hasonló témájú korábbi vizsgálata volt, ennek alapján véglegesítette a kérdőívet és a kérdőív felvételének mikéntjét. Igen rokonszenves a dolgozatírónak az a módszere, hogy az olvasót őszintén beavatja a kutatás történetébe és saját kutatási dilemmáiba, döntéseinek hátterébe, így magáról a kutatási folyamatról is pontos és személyes képet kapunk. A feltett kérdések ügyesek, a kérdőív megfogalmazása a korosztályhoz közeli és életszerű (megfigyelői paradoxon!), az elemszám is tekintélyes.
A kapott eredmények kiértékelése azonban némileg aggályos. A szerző ugyanis az említett szociolingvisztikai változókat egymástól függetlenül kezeli. Így például a válaszokat nemek szerinti bontásban vizsgálva minden más tényezőtől eltekint, egységesen kezelve a különböző korú, társadalmi helyzetű, családi hátterű fiatalokat, holott lehet, hogy egy adott válasznál a nem helyett valamelyik másik tényezőnek fontosabb szerepe lehetett. Ugyanez érvényes máshol is. Szerencsésebb lett volna a válaszokat egyszerre több szempontot is érvényesítve elemezni. Ennek a hiányosságnak a kiküszöböléséhez nem is kellene újabb kutatás, elég lenne a meglévő adatok újraelemzése, még akkor is, ha így kisebb elemszám szerepelne egy-egy alosztályban.
A strukturált interjúk szerencsésen egészítik ki a kérdőívet.
Mivel a bevezetőben nem szerepelt hipotézis, így a befejező részben formálisan nem volt mit megválaszolni. Lényegileg azonban a vizsgálat eredményes volt, amit a szerző így foglalt össze: „A feltételezett nyelvi eltávolodás az otthoni normáktól eltérő mértékben, de létezik” (30.oldal). Ez a megállapítás egy izgalmas kutatás sarokpontja lehet, amit másik oldalról az „otthoni norma” megállapításának kell majd kiegészítenie.
Összefoglalva: Timár Bogáta friss szemmel, lendületesen és bátran nyúlt egy ígéretes témához. Jól megtervezett, önállóan kivitelezett saját kutatásával sok adatot gyűjtött. A kutatás módszeresebb leírása, az adatok további bontása, a fogalmazásbeli és gépelési pontatlanságok kijavítása kis fáradsággal még jobbá tenné a dolgozatát. A kutatást pedig feltétlenül folytatni kellene.
Munkáját jelesre (5) értékelem.

Budapest, 2012-05 08.          



                                               Vladár Zsuzsa adj.
ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék

2012. május 16., szerda

warning: post too personal

A jó franc.
Miért tud ennyire megférni egymás mellett a biztonságos megszokás, és a felfedezetlen izgalom? Miért jön ez, aztán random az, és hogy merészel összemosódni a kettő?
Hiányzol, a fene vigyen el, pedig ma látogattalak meg.
Life has a twisted sense of humour, ahogy mondani szokás, és most akárhogy röhög rajtunk, van benne valami elégedettség is. Megelőlegezett elégedettség. Vagy nem. Vagy rosszul döntöttem, de most nem akar ilyennek tűnni a dolog. Nem cseszi az agyamat, hogyúgymondjam. Mondhatni semmilyen, annyira default. Comme une évidence. Nem az életem magasabbra emelése a célja, hanem egyszerűen a fenntartása. Hogy ne kelljen folyamatosan egy lyukat tömködnöm magamban, amit tömködök azóta, amióta igényem támadt egy társra.
Pedig még ez sem igaz! Hanem az az igaz, hogy nem tömődött be minden lyuk, csak valahogy most nem hiányzik semmi más. Pedig hiányozhatna. De most mégsem.
Hanem csak te. A kis hülyeségeiddel, meg amiben partner vagy, amiben nyitott vagy és szerethető, és hiszel bennünk és bízol bennem, és minden fura dolgodban, amit nem értek, de tökéletesen hozzád illik, és mindenben, amit miattam kezdtél el csinálni, és mellettem fedeztél fel, és nem miattam, hanem magad miatt, és megtaláltad magad benne, és mindenért, amit értek benned és arra késztet, hogy elszundítsak az öledben, és álmomból felriadva hozzád bújva keressek menedéket, és mindenért, amiről nem is tudod, milyen szellemes és vonzó benned, és minden lány vonzalmáért, és minden gáláns mozdulatért, és minden őszinte mosolyért, és azért, mert mindez csupán magától értetődik.

Bárcsak bízhatnék újra benned!



2012. május 15., kedd

Az elmélet mind a jelentésrendszer, mind a szintaktikai rendszer, mind a forma- (ill. eset)rendszer esetében hangsúlyozza a mögöttes, közvetlenül meg nem jelenő összefüggések szerepét a lineáris (saussure-i értelemben vett szintagmatikus) sorok közvetlenül adott viszonyai mellett.

Tudom, hogy száz éve nem írok, de az a helyzet, hogy már hülyét kapok az írástól. Annyi minden lóg a vállamon, hogy ha belegondolok, hogy megint gépelni kell és fogalmazni, elkap a hányinger. Pedig szeretek fogalmazni... és már nincs sok hátra...

najó, de.



(Ma végiglapoztam Máté blogjának néhány bejegyzését (főként azokat, amiket rólam írt). Aztán rájöttem, hogy ezt a statcounterben úgyis lenyomozza, és akkor majd röhög rajtam egy sort, hogy nocsak, elragadott a szentimentális hangulat. Hülye 21. század, semmit nem tehet már az ember titokban. Ezért is írom ezt most le: igen, én voltam, én! Egyébként is, csak azért olvastam bele, mert már kínomban semmit nem tudtam kitalálni, hogy ne a beadandóimmal foglalkozzak.
Egyébként érdekes dolog ez a Mátéblogja, mert anno szinte függő módon epedeztem a bejegyzéseiért, amikben szó volt rólam (vagy sejtettem, hogy rólam van szó). Aztán a szakításunk után a blogja volt, ami a legjobban megnehezítette az ő elengedését - egyrészt hiányoltam a bejegyzéseket rólam (mármint a pozitív hangvételűeket), másrészt elviselhetetlen volt számomra a gondolat, hogy most már másnak ír ilyeneket. Shit happens. De pont ezért még ma is félve nyúlok hozzá, de inkább nagy ívben kerülöm. Most meg... - hiszugyanmár kedvesBogáta nepicsujjámáritt bridzsitdzsónsz-módra - hát, fura volt. Nosztalgikus. Meg egy kicsit komikus is, a nagy láng elmúltával. Ha belegondolok, Csabának tényleg nincs könnyű dolga ennyi vadromantikus Máté után! És még nem is gitározik.)

Fene ebbe az ábrándozós fejembe! Ábrándoznék inkább a szerves-dialektikus nyelvelméletről, akutyamindenségit.

2012. május 2., szerda

on a street of dreams


Mindfuck. Mindfuck. Mindfuck.



Húzzatok el, hülye érzelmek!

Legszívesebben körbe-körbe szaladgálnék addig, ameddig egy poros sarokban (neadjisten a radiátor mögött) megtalálom a józan eszem, ami ijedtében azonnali hatállyal emigrált belőlem.

and all my stumbling phrases never amounted to anything worth this feeling

Kész.

Köszönöm mindenekelőtt a konzulensemnek, Ladányi Máriának, hogy finoman cseszegetett folyamatosan és még jobban az ELTE-s anyukámnak érzem, Kiss Barbarának azt, hogy szinte második konzulensemmé előlépve a szülés előtt pár nappal is fáradhatatlanul szervezte nekem a vizsgálandó osztályokat és biztosította az interjúim alanyait, Sebestyén Csabának a rengeteg lelki támaszték mellett azt a varázsképességet, ahogy pillanatok alatt rendet rak abban az adattömegben, amellyel én órákig szenvednék, Tarnai Gábornak, Dombiné Borsos Margitnak, Réfi Mártának és minden egyéb tanárnak, hogy rendelkezésemre bocsátották az osztályukat, Szedmák Nórának, hogy megértéssel és türelemmel viszonyult ahhoz, hogy én egy ideig hisztis szakdolgozó voltam, Selmeczi Szonjának, Tóth Eszternek és Vörös Zsuzsannának azt a képességet, hogy úgy tudták elvonni a figyelmemet a szakdogámról, hogy később nagyobb kedvvel ültem újból neki, Vágner Ildikónak, aki az anyukám, a bizalmat és az időnkénti seggberúgást, a Mood Cafénak a nyugalmat és a vajas pirogot, és hogy elbújhattam benne a világ elől, a Kamara Cafénak a kedvességet és törődést és az utánozhatatlan melange-ot, Faludi Andreának a szakirodalom-tippet (a Pszichológia pedagógusoknak hatalmas segítség volt!), a Ráday utcai kedves szakdoga-kötőknek, hogy május 1-jén este negyed 11-kor is kiszolgáltak, Zolinak a sok kávét és macifröccsöt, a Hell energiaital gyártójának azt, hogy hatékony terméket gyárt, Katának, Esztinek és Katinak, hogy remek interjúalanyok voltak...

Meg majd talán még kiderül, kiknek. Kajak nem hiszem el, hogy sikerült.



gondolatok szakdogaírás közben

[ide a szakdogaírás különböző fázisai során ébredt gondolatokat írogattam, amikor nem bírtam magamban tartani őket.]

Tulajdonképpen én ezt most élvezem. Szakdolgozatot írni menő!

Imádok öniróniával nyilatkozni magamról. Feldob minden száraz tényt.

L. tanárnőnek igaza volt a stílusomról. Olyan sűrűn írok, hogy saját magamat nem értem. De legalább lehet még széjjelebb húzni a dolgot.

Durva, mennyire másképp akarok fogalmazni. A régi énem volt a kisiskolás, én meg most az okos felnőtt. Persze egy év múlva megint ez lesz a helyzet. (jesszus, két év múlva megint nyomathatom ezt, csak nagyban!! Nyöeh! Már ha felvesznek, ugye...)

Tulajdonképpen mesét írok. "Bogika elment kutatni és találkozott a gonosz Szent Mór 7. osztályával...."

Vajon miért formázza magát önkényesen a word-öm. Az nem jó, hogy hirtelen duplára teszi a sorközt és én azt hiszem, hogy már kész vagyok tök sok mindennel, aztán pedig nem...

Anya azt mondta, csak legyen valami, amit leírok, később azt sokkal könnyebb újraírni. Hát, akkor most az első változat elég szubjektív lesz. :D

hülyeeeeeeeee idiótaaaaaaaaaaaa statisztikaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bazzeg kávé, sör és oolong tea után már úgy pörgök, hogy már azért nem tudok szakdogát írni, mert állandóan pattognom kell, és még van egy energiaitalom!...

Remélem a szomszéd szoba lakói hazamentek már vagy imádják a zsidó világzenét, főleg késő este... mert már lehetőségük nincs!

Szép idő, nyitva hagyott ablakok, égve hagyott lámpa... nyilván elkezdtek gyülekezni a sáskafélék a plafonomon, fasza... hát mantrázzatok bébik, ameddig akartok, a végén úgyis az arcomra fogtok hullani az éjszaka közepén.....

...és tényleg az arcomra hullottak! A frászt hozták rám az éjszaka közepén!!!

Ez az oolong tea ez egy csodák csodája. Apám totál vakon vette Taiwanban, de már többször megmentette az életemet vele. Minden bivaly energiaitalnál többet ér.

Miért.Ezt.A.Mammutfenyőt.Akarom.Kivágni.Ezzel.A.Heringgel. Komolyan, egyre bonyolultabbnak tűnik ez a dolgozat minden egyes beleírt betűvel.

Asszem ideje átváltoztatnom a profilképemet egy orbitális főgyökérzetre, hogy megmutatkozzék igazi énem......

Az ember kimenne egy kellemes zuhanyzásra két mondat között, erre mindkét zuhanyzó foglalt. Nem láttam ilyet az itt leélt 3 év alatt még egyszer sem. Ez is csak azt üzeni, hogy a poszt-vernakuláris átrendeződés tanulmányozására vagyok ítélve....

Fele kész. Felének a lúzer első változata kész.

Knááááááá de jó érzés is az, amikor kiderül, hogy rossz adatokkal dolgoztál oldalakon keresztül és újra kell írnod az egészet!!!....... Ezért nem volt érdemes felkelni.....

Percre pontosan hajnali 5-re leütöttem a negyvenezredik karaktert. Kétharmad kész. Örülünk, Vincent?

4 oldal van hátra. L. tanárnő leb*szott, hogy 10 oldalnyi kiértékelés után egy depressziós roham keretében ne oltsam széjjel az egész kutatást. Najó, a végét újraírom. :D

Azért nem bírom elemezni az interjúimat, mert képtelen vagyok elviselni a saját hangomat. Nem bírom őket visszahallgatniiiiiii!

Word. Megölöm a wordöt. Sóval hintem be a romjait.